DODATNI ROK PRIJAMNIH ISPITA ZA OSNOVNU PLESNU ŠKOLU

Autor: Borut Vidošević, 22. 9. 2015.

DODATNI ROK PRIJAMNIH ISPITA ZA
OSNOVNU PLESNU ŠKOLU
ZA ŠKOLSKU GODINU 2015./2016.

PETAK, 25. RUJNA U 18 SATI

Upisi u tajništvu Škole
radnim danom
od 10 do 13 sati

Rezultati istraživanja „ Značaj korepeticije kod učenika“ provedenog u ožujku 2023.

Autorice projekta:
Katija Kaplan, prof.
Iva Šorša, prof.

Obrazac istraživanja bio je namijenjen učenicima osnovne i srednje škole glazbenih odjela Umjetničke škole Franje Lučića.

Rezultati istraživanja temelje se na 81 ispunjenom obrascu.

Poveznica na rezultate istraživanja: Značaj korepeticije kod učenika

Božićni programi umjetničke škole

Priloženi dokumenti:
Celloween-program.docx

PROJEKT PIANOTRON "NA SVOME PUTU"- SEZONA II.

Projekt Pianotron renomiranog jazz-pijanista i skladatelja Zvjezdana Ružića, ostvaren uz potporu Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, nastavlja se drugom sezonom edukacijskih video-uradaka:

Epizoda 1: Dovoljna su samo dva akorda i malo mašte

Improvizacija često djeluje kao vještina dostupna samo odabranima, ali ako promijenimo pristup i prihvatimo ideju da ona nije nešto kompleksno, već da je to igra za koju su dovoljna i samo dva akorda i malo mašte, svatko može otkriti svijet improvizacije i ispoljiti glazbu koju nosi u sebi u tome trenutku.

Epizoda 2: Jer je glazba puno više od napisanih nota

Note zapisane u crtovlju mogu se promatrati kao riječi zapisane na papiru - način na koji ih izgovaramo bitno mijenja dojam koji ostavljamo. Isto vrijedi i za note, odnosno iščitavanje ritma. U ovoj epizodi naučit ćete kako "izgovoriti note" - iščitati ritam, dati im ritam i oživjeti glazbu zapisanu u note na posve drugačiji način.

Epizoda 3: Naš prvi blues

Čovječanstvo je u jednom periodu povijesti poznavalo vrijeme u kojemu je glazba bila jedini način komunikacije. Riječ je, jasno, o vremenu u kojem je nastao blues, a koji je kasnije bio temelj za nastanak jazza. U ovoj epizodi učit ćete o nastanku bluesa, formi bluesa te isprobati svirati ga - sami sebi dajući i (glazbeno) pitanje i odgovor!

Epizoda 4

U ovoj epizodi znanje o blues ljestvici testirat će se na praktičnom primjeru, sviranjem i improvizacijom. Kao i uvijek, na linku se nalaze partiture za sve instrumente, a ako koji nedostaje, osjećajte se slobodnima pitati Zvjezdana da vam napiše partituru i za vaš instrument!

Epizoda 5

Nadam se da ste imali lijep produženi vikend i da ste spremni za ova četiri dana ipak nešto kraćeg radnog tjedna!

Epizoda 6

Sljedeći tjedan izlaze još dvije epizode i s time ćemo završiti drugu sezonu serijala. Družimo se, dakle, još dvaput i onda se pozdravljamo do sljedeće godine!

Epizoda 7

U ovoj epizodi uz Zvjezdana naučite improvizirati na standard Cantaloupe Island! U objavi se nalaze partiture za sve instrumente, a ukoliko kojega nema, javite mu se i raspisat će ih za vas.

Epizoda 8

Dok u kreacijii glazbe želimo publiku s kojom ćemo je podijeliti i kritiku koja će nas usmjeriti kako bismo bili još bolji, Zvjezdan zaključuje kako je od velike važnosti da sami sebi možemo i znamo biti i publika i kritičar. Zašto i kako ono što trebamo od drugih moramo naučiti prije svega biti sami sebi saznajte u posljednjoj epizodu ovog edukacijskog serijala.

GLAZBA.HR - OSVRT NA KONCERT "DUGINE BOJE"

Osvrt Irene Paulus na koncert "Dugine boje" povodom Dana škole:

PROJEKT PIANOTRON - "Na svome putu"

Naša je škola bila jedna od trideset i četiri glazbene škole i akademije uključene u projekt "Na svome putu" renomiranog jazz-pijanista i skladatelja Zvjezdana Ružića ostvaren uz potporu Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske. Rezultat projekta serija je od deset edukativnih videa dostupnih putem ovih poveznica:

Najavni video

Na svome putu: 01 Hrabrost ili ludost

Na svome putu: 02 Klavir u 21. stoljeću

Na svome putu: 03 Tehnologija kao saveznik

Na svome putu: 04 Usamljena djetinjstva

Na svome putu: 05 Glazba o priči ili priča o glazbi

Na svome putu: 06 Za njega su krivi Beatlesi

Na svome putu: 07 Vizualizacija glazbe

Na svome putu: 08 Jesmo li doista sve već čuli

Na svome putu: E09 Kad znanje postane neprijatelj

Na svome putu: E10 Na svome putu

PORUKA PODRŠKE KOLEGAMA - UČENICIMA I DJELATNICIMA GŠ FRANA LHOTKE U SISKU I PERTINJI

HANA WA SAKU (Cvijeće će cvjetati)

O pjesmi "Hana wa Saku"

NHK (Nippon Hōsō Kyōkai, japanska javna tv mreža) proizvela je pjesmu "Hana wa Saku" (Cvijeće će cvjetati) kako bi poduprla javnu potporu naporima za oporavak od katastrofe izazvane potresom i cunamijem u Japanu 11. ožujka 2011. To je ujedno i tematska pjesma SUTRA serije TV dokumentarnih filmova produciranih od strane NHK-ovog Velikog istočnojapanskog potresnog projekta. Skladatelj pjesme, tekstopisac i pjevači izvorne japanske snimke imaju bliske veze s regijom pogođenom katastrofom.

Tekst je poruka onih koji su izgubili živote ljudima koje su ostavili iza sebe. Pjesma se popela na vrh japanske glazbene ljestvice, potaknuvši u cijeloj zemlji i širom svijeta suosjećanje za preživjele.

Izvorna japanska verzija:

Tekst: Shunji Iwai*
Glazba: Yoko Kanno*
Prijevod: Akiko Nishimura

*Oboje su iz prefekture Miyagi, jednog od dijelova Japana pogođenih potresom i cunamijem